فروش و اجرای کاهگل مصنوعی یا مدرن و رنگ ساختمانی

آموزش اجرای کاهگل مصنوعی یا کاهرنگ

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش بدهیم که چطور رنگ های کاهرنگ موجود در بازار را بر روی سطح های مختلف اعمال کنیم.

مواد مورد نیاز برای اجرای کاهرنگ

نما کاهگل ،مصنوعی کاهگل مدرن، ضدآب

روش اجرای کاهرنگ روی سطح

مرحله بعد مخلوط پرایمر و آب و کاهرنگ در ظرف مناسب با استفاده از غلتک می باشد. در حین این مرحله می توان کاه را بسته به سلیقه تان به مواد ترکیب شده اضافه نمایید. روش دیگر این است که کاه را در زمان اعمال کاهرنگ به روی سطح با آن ترکیب کنیم.

وقتی مرحله ترکیب مواد به پایان رسید وقت آن است که سطح مورد نظرمان را با آن پوشش دهیم. با استفاده از غلتک شروع به کار می کنیم.

در صورتی که بخواهیم سطح ما نسبت به آب عایق شود باید ضخامت بیشتری از کاهگل مصنوعی را روی سطح اعمال کنیم. که تبعا کاهرنگ بیشتری مصرف خواهد شد.

اجرای-کاهگل-مصنوعی

نکات کاربردی اجرای کاهرنگ

کاهرنگ را  بر روی تمامی سطوح از قبیل سنگ ، چوب، شیشه، فلز و … می توان کار کرد. در ابتدا باید روی سطح مورد نظرتان را تمیز کنید تا آماده کار شود این کار باعث چسبندگی بیشتر کاهرنگ می شود. سپس باید آن را با آب رقیق کرد. زمانی که ترکیب آماده شد آن را با برس یا قلمو روی سطح می کشیم و یا با استفاده از پیستون رنگ کینتکس روی سطح پاشیده و با غلطک آن را صاف می کنیم. 

دقت کنید که در صورت نیاز به ضخامت بیشتری از کاهرنگ  باید صیر کنید لایه اول بطور کامل خشک شود و سپس لایه دوم کاهگل مصنوعی را روی آن اعمال کنید. این کار باعث به حداکثر رسیدن چسبندگی دو لایه کاهرنگ به هم می شود.

نکته دیگر این است که در صورت تمایل به استفاده از کاه طبیعی باید قبل از خشک شدن کاهگل مصنوعی آن را روی سطح بپاشید. بهتر است پس از خشک شدن آن را با رزین نانو عایق پوشش دهید. این کار باعث می شود سطحی بدون گرد و غبار و خود تمیز شونده داشته باشید.

بصورت تقریبی برای هر سه مترمربع از سطح مورد نظر میزان 1 کیلوگرم کاهگل مصنوعی مورد نیاز می باشد. 

Call Now Button